• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • НАЦІОНАЛЬНО - ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

21 березня 2024 року відбулась нарада з відповідальними із керівниками гуртків національно-патріотичного виховання в закладах загальної середньої освіти Баришівської ТГ щодо проведення територіального етапу національно-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), на якій обговорились етапи Гри та основні моменти етапів./Files/images/patrotichne_vihovannya/5.jpg

На базі Центру позашкільної роботи «Мрія» Баришівської селищної ради функціонують 9 гуртків військово-патріотичного напряму (171 вихованців) та 10 гуртків туристсько-краєзнавчого напряму (181 вихованець). У 2023 році організовано та проведено в колективах гуртків, групах 46 заходів національно-патріотичного виховання до Дня захисників та захисниць України та Українського Козацтва, Дня Збройних Сил України, Дня української хустки. Проведені зустрічі в колективах з воїнами АТО та захисниками країни. Вихованці та працівники Центру були організаторами 2 благодійних заходів, взяли участь в благодійному бранчі та здійснювали волонтерську діяльність.

Баришівським центром позашкільної роботи «Мрія» було пророблено:

Протягом 2022 року гуртковою роботою центру було охоплено

2365 дітей та учнівської молоді Баришівської громади віком від 4 до 18 років. Цей показник охоплення дітей гуртковою роботою є стабільним протягом трьох останніх років.

Гуртки центру функціонували на базі 13 ЗЗСО в старостинських

округах Баришівської громади: Перемозький – 3 гуртки, Гостролуцький - 1 гурток, Селищанський – 2 гуртки, Рудницький – 2 гуртки, Лукашівський – 1 гурток, Коржівський – 1 гурток, Волошинівський – 5 гуртків, Веселинівський – 1 гурток, Морозівський – 1 гурток, 1 творче об’єднання, Сезенківський – 1 гурток, Селичівський – 2 гуртки, Бзівський – 1 гурток, Паришківський – 2 гуртки.

В 2022 році гуртки центру відвідували 5 дітей з особливими

освітніми потребами. Всі діти мали вільний доступ до позашкільної освіти.

З метою зменшення проявів булінгу в закладі з цього питання

працював консультаційний пункт за участю психолога центру Світлани Наконечної. Тренінгові заняття були проведені в кожному колективі та обговорені на 2 семінарах-практикумах для керівників гуртків різних напрямів.

Протягом 2022 року матеріально-технічна база не оновлювалась, в тому числі і сучасною комп’ютерною технікою та мультимедійним обладнанням.

В період з вересня по грудень 2022 року 31 педагогічний працівник центру підвищував фахову кваліфікацію на виїзних курсах від КНЗ КОР «КОІПОПК», 20 педагогічних працівників підвищували кваліфікацію (онлайн) на семінарах та вебінарах.

Вихованці гуртків центру взяли участь та вибороли призові

місця в 16 міжнародних, 11 Всеукраїнських та 12 обласних заходах. На відзначення обдарованих дітей та учнівської молоді Баришівської громади виділено 25 000,00 грн.

У поточному році за дослідно-експериментальним напрямом працювали 4 секції МАНУ, охоплено науково-дослідницькою роботою понад 100 учнів. В закладах загальної середньої освіти визначені відповідальні за організацію науково-дослідницької роботи, створені наукові товариства учнів. У жовтні 2022 року організована та проведена настановча нарада для відповідальних за роботу МАНУ. 28 грудня 2022 року в рамках Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН проведено науково-практичну конференцію Баришівського територіального відділення МАН «Система роботи – запорука успіху».

На базі центру функціонують 12 гуртків військово-патріотичного напряму та 10 гуртків туристсько-краєзнавчого напряму. Охоплено понад 500 дітей. Організовано та проведено в колективах гуртків, груп 46 заходів національно-патріотичного виховання до Дня захисника Вітчизни та українського козацтва, Дня Збройних Сил України, Дня української хустки. Проведені зустрічі в колективах з воїнами АТО та захисниками країни. Вихованці та працівники центру були організаторами 2 благодійних заходів, взяли участь в благодійному бранчі та здійснювали волонтерську діяльність.

На базі центру функціонує гурток учнівського самоврядування, який об’єднує лідерів учнівського самоврядування ЗЗСО Баришівської територіальної громади. Гуртківці взяли участь в 4 семінарах-практикумах для лідерів учнівського самоврядування, провели понад 20 заходів для учнівської молоді громади. Серед них екологічні та благодійні акції, онлайн - конкурси, виставки робіт.

55 дітей та 6 колективів центру – переможці міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсів відзначені грамотами та грошовими преміями на загальну суму 25 000,00 грн. (двадцять п’ять тисяч гривень).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Спортивно – музична розвага «Козацькі забави»

/Files/images/patrotichne_vihovannya/20151013_104716.jpg13 жовтня в ДНЗ «Теремок» до Дня українського козацтва та Дня захисника України пройшло традиційне свято мужності та сили «Козацькі забави» на якому діти ознайомилися з традиціями, побутом українських козаків, продемонстрували свою спритність, рухливість, творчі здібності. У змаганнях взяли участь 2 команди козаків з середніх груп «Квіточка» та «Вишенька». Проявити свою силу, мужність та кмітливість команди мали змогу у цікавих та неординарних конкурсах - «Козацька кмітливість», «Приготування кулешу», «Як козаки через річку переправлялися», «Повзунець», «Перетягування канату» та інші. Відтак, хлопці - козаки з ДНЗ «Теремок» не злякалися ні пісенного, ні танцювального, ні кулінарного конкурсів. Яскравим завершенням свята став патріотичний флешмоб «Ми -діти твої, Україно», в якому взяли участь діти всіх вікових груп.

Діти відчули себе нащадками славетного козацького роду - відважними, волелюбними, кмітливими, відчайдушними і веселими.

За честь! За славу! За народ!

Моя Україно, народ мій коханий,

Брати-українці, мої земляки!

Мершій поєднаймо серця полум’яні

На вічні роки і прийдешні віки.

/Files/images/patrotichne_vihovannya/12096032_512511415589594_32085313236220630_n.jpgДень захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.

Свято встановлено 14 жовтня 2014 року указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

У цьому році під гаслом - «Сила нескорених» - українці вперше відзначали свято Дня захисника України 14 жовтня.

Тому у загальноосвітніх навчальних закладах Баришівського району з 12 до 16 жовтня проведені урочисті лінійки, присвячені Дню захисника України, упорядковано пам’ятники загиблим воїнам, проведені зустрічі з військовослужбовцями, учасниками антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, учасниками Революції гідності, ветеранами війни та військової служби.

Зокрема, учні взяли участь у Всеукраїнській молодіжній та дитячій акції "Напиши листа захиснику України", переглянули документальні фільми та науково-популярні публікації «Хроніка Української повстанської армії 1942-1954», «Війна без переможців», «Війна – український рахунок».

Заступниками з виховної роботи та класними керівниками Баришівського НВК, Баришівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.. М.Зерова, Волошинівського НВК, Лукашівського НВК, Лехнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Морозівського НВК, Перемозького НВК, Подільського НВК, Рудницького НВК, Сезенківського НВК, Семенівської ЗОШ І-ІІІ ступенів були проведені тематичні виховні години «Будемо гідні слави героїв», «Козацтво – слава України», «Величне ім’я – Вітчизни захисник», «Славимо захисників Вітчизни», вікторину «Чи знаєш ти історію українського козацтва».

Бібліотечними працівниками загальноосвітніх навчальних закладів району оформлені в бібліотеці тематичні виставки та огляди літератури, які висвітлюють героїчне минуле українського народу.

Лисюк О.С., вчитель історії Баришівського НВК, провела круглий стіл для учнів 10-11 класів з питань вивчення воєнно-політичної історії України та історії українського війська.

Шостак С.І., Омелянчук І.О., Лапа В.В., Бондар Л.Г., учителі Подільського НВК, для учнів 5-11 класів провели тематичні виховні години «Україна в моєму серці», «Мужність і відвага крізь покоління », «Волонтер – мирний воїн», «Бійці невидимого фронту: снаряд чи слово?».

А.Г.Тупиця, учитель захисту Вітчизни Рудницького НВК, для учнів 5-11 класів провів спортивні змагання «Будемо гідні слави героїв».

Лаптєва Г.В., класовод 4 класу Семенівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, провела виховний захід для учнів 1-4 класів «Вони захищали Батьківщину».

Заступником директора з виховної роботи, класними керівниками Баришівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.. М.Зерова були організовані та проведені спортивні змагання «Ну-мо, козачата» для учнів 5-х класів та конкурсна програма «Козацькі забави» для учнів 4-х класів.

Отож, якщо ми, ніби за цеглинкою цеглинку, будуватимемо наш храм людської душі, не будемо байдужими та черствими, будемо патріотами своєї Батьківщини, то будемо гідними називатися українцями!

Ярмарка Миру

/Files/images/patrotichne_vihovannya/20151009100930.jpg

Вже стало традицією у закладі проводити різноманітні ярмарки та лотереї. Другий рік поспіль учні та батьки долучаються до доброї справи, щоб допомогти односельчанам, які захищають нашу Україну.

Напередодні Дня захисника України 09 жовтня 2015 року у Волошинівському НВК ім. Р. Лужевського відбулася «Ярмарка Миру». У ній взяли активну участь учні 1 – 11 класів за підтримки батьків. Учням, педагогам, всім працівникам НВК та односельчанам пропонувалися різні кондитерські вироби – торти, тістечка, круасани, пиріжки, саморобні цукерки, різноманітні солодощі та напої.

Класи зібрали від продажу домашньої випічки:

1 клас - 445 грн.;

2 клас – 306 грн.;

3 клас – 177 грн.;

4 клас – 377 грн.;

5 клас – 268 грн.;

6 клас – 320 грн.;

7 клас – 245 грн.;

9 клас – 180 грн.;

10 клас - 173 грн.;

11 клас – 158 грн.

Члени учнівської організації Островська Наталія та Карпенко Юлія провели безпрограшну лотерею. Учні 9 класу - Дмитренко Катерина та Пєшкова Наталія провели лотерею, де продавалися речі, виготовлені власноруч.

Загальна сума, яку зібрали учні - 2700 грн. Кошти, які зібрали, учні вирішили відправити на допомогу хлопцям – односельцям, які перебувають в АТО – Полуцькому Олександру Володимировичу, Скурченку Ігорю Станіславовичу, Похильку Ігорю Васильовичу.

Також учні активно збирають кришечки з пластикових бутилок, які передаємо волонтерам, які в свою чергу передають їх на завод, де їх переплавляють на протези для поранених в АТО.

Ковальська Наталія Іванівна

заступник директора з навчально – виховної

роботи Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського

Відзначення дня с. Поділля

/Files/images/patrotichne_vihovannya/DSC_0291_новый_размер.JPG На берегах історичної річки Альти розкинулось мальовниче село Поділля.

Традиційно, щороку в день Покрови Пресвятої Богородиці , яке відзначається 14 жовтня , день козацтва та захисника України поділь чани святкують День села. До цього дня готуються всі жителі , як до Великодня : приводять до порядку сквери, вулиці, подвір»я. Готувалися до цього свята і учні Подільського НВК. Вони разом з учителями прибрали подвір»я своєї школи , навели лад біля пам»ятника воїнам загиблим у Другій світовій війні та виготовили патріотичну квіткову виставку на тему: « Героям слава!».

/Files/images/patrotichne_vihovannya/DSC_0251_новый_размер.JPGЦього року День села проходив по- особливому. Спочатку відбувся мітинг присвячений відкриттю меморіальної дошки на честь Бобровника Сергія Володимировича , який загинув 10.01 .2015 року в смт. Володарське Донецької області, захищаючи державний суверенітет та територіальну цілісність України у період антитерористичної операції на сході України. На відкриття дошки пам»яті прибуло багато гостей. Це голова Баришівської районної державної адміністрації Стельмах М.І., заступник голови Баришівської районної ради Ганжа О.М., начальник управління освіти , молоді та спорту Баришівської РДА Слухай Н.М, депутати Баришівської районної ради: Москаленко О.В.Семоненко А.М. . Скорик Б.М.,Горьєв С.С. директор філії Поділля Бондаренко А .Т. та воїни АТО, які разом з учнями школи пронесли полотно державного прапора України від школи до Будинку культури під звуки церковних дзвонів.

Після завершення мітингу односельці та гостей села привітав зі святом сільський голова Бойко П.М.. А учасники місцевого ансамблю «Подільчанка» порадували всіх розмаїттям пісень, віршів та гуморесок.

Жодне свято не обходиться без подарунків. Голова Баришівської РДА Стельмах М.І. та заступник голови Баришівської районної ради Ганжа О.М. вручили сільському голові Бойку П.М. цінні подарунки. З привітальним словом звернулась до жителів села начальник управління освіти , молоді та спорту Баишівської РДА Слухай Н.М.та вручила директору Подільського НВК Цілій Н.І. набір приладів для обладнання хімічного кабінету.З щирими побажаннями звернулись до подільчан і решта гостей.

На завершення свята була смачна каша. Всі веселі та щасливі повертались додому .

Директор Подільського НВК Н.І.Ціла

Святкові заходи з нагоди відзначення 70-ї річниці завершення

Другої світової війни та 92-ї річниці утворення Баришівського району

/Files/images/patrotichne_vihovannya/P9190017.JPG


Баришівський район має багату культуру, неосяжний скарб якої складається з життєвих істин та мудрих настанов наших славних пращурів. І

Наші традиції – це цінність духовної культури усього району, це міцний зв'язок поколінь. Кожне село району має свої неповторні традиції, яких свято дотримуються його жителі.

Доброю традицією нашого району стали щорічні святкові заходи з річниці утворення Баришівського району та річниці завершення Другої світової війни.

19 вересня 2015 року свято розпочалося з мітингу, який відбувся на Меморіалі Слави за участі очільників влади, ветеранів Другої світової, учасників АТО, офіційних делегацій від районів, міст, гостей та учнів навчальних закладів смт Баришівки. Почесну варту несли учні Баришівського НВК, а покладали квіти та поздоровляли ветеранів молодші учні Баришівської ЗОШ імені Миколи Зерова та Баришівського НВК.

Всі учасники мітингу приєдналися до патріотичної ходи з довжелезним Державним Прапором України – від ЦПР «Мрія» до районного будинку культури. Ходу очолювали прапороносці, а 200 учнів за ними навчальних закладів Баришівщини несли жовто-синє полотнище.

Святкові заходи розпочалися біля районного будинку культури (РБК). До слова були запрошені представники влади та офіційних делегацій. Спеціальними значками відзначили Почесних громадян району.

З метою відзначення кращих представників Баришівського району управлінням освіти, молоді та спорту Баришівської РДА подані кандидатури на районну дошку пошани:

1. Басенко Аліна Олегівна – голова молодіжної громадської ради при голові Баришівської райдержадміністрації;

2. Солов’ян Мирослав Сергійович – учень Костопільського ліцею-інтернату фізичної культури і спорту, член збірної юнацької команди України з греко-римської боротьби в 2015 році;

3. Гаркавенко Наталія Олександрівна – заступник директора з навчально-виховної роботи Лукашівського НВК.

Баришівська районна державна адміністрація та Баришівська районна рада оголосили подяки за сумлінну плідну працю, відповідальність за доручену справу, високий професіоналізм, вагомий внесок в соціально-економічний розвиток району та з нагоди відзначення 92-ї річниці дня Баришівського району методисту районного методичного кабінету Баришівської районної ради Київської області Предко Наталії Дмитрівні та завідувачці дошкільного навчального закладу «Чебурашка» села Лук’янівка Макарчук Клавдії Петрівні.

Учасники танцювальних колективів Баришівки з радістю показали свої святкові номери.

Викладачі Центру позашкільної роботи «Мрія» організували та провели дитячу виставку декоративно-прикладного мистецтва.

Під час заходу в сквері відбувся благодійний збір коштів для учасників зони АТО від нашого району, який проводила молодіжна громадська рада при голові районної державної адміністрації. Загалом зібрали 1656 гривень!

О 19.30 молоді сім’ї з дітками зібралися на «кіногалявині» для перегляду мультфільму «Крижане серце».

ПАМ'ЯТАЄМО

70 років, як закінчилася найкровопролитніша війна у світі. 61 країна брала в ній участь. На території 40 держав точилися воєнні дії. До 55 млн. загиблих, з них 27 млн. — на фронтах. 2 вересня 1945 року капітулювала остання країна-агресор . Війні покладено край.

Ми пам’ятаємо уроки, що дає нам історія.

/Files/images/patrotichne_vihovannya/WP_20150916_09_57_10_Pro.jpgСімдесят років минуло після завершення Другої світової війни. У серцях наших людей не згасає, як вічний вогонь, пам'ять про людей близьких і невідомих, про всіх, хто боронив рідну землю від ворогів. Вони живуть у пам`яті своїх земляків. В 1942 році фашисти схопили і розстріляли 21-го жителя села Перемоги, 26 і 31 грудня 1942 року кілька десятків жителів села і навколишніх сіл, а також військовополонені були спалені у приміщеннях осель жителів села. Протягом першої половини 1943 року звірства фашистів ставали все більшими. Почастішали спалення жителів села в своїх домівках.

Після війни було нараховано близько 7 масових спалень села, де загинуло близько 180-ти людей, серед яких багато було дітей, жінок, старих жителів. На сьогодні на місці цих спалень – сім братських могилок. Учні Перемозького НВК дбайливо доглядають місця захоронень місцевих жителів.

В рамках заходів щодо відзначення 70-ї річниці завершення Другої світової війни учні Гостролуцького НВК провели благоустрій братської могили в парку Вічної Слави, що знаходиться в центрі села Гостролуччя.

Учні Веселинівського навчально-виховного комплексу разом з вчителями до 70-річчя завершення Другої світової війни запланували заходи. А саме:

- екскурсія до музею Діаграми та музею народної архітектури Середньої Наддніпрянщини у місті Переяслав –Хмельницький;

- проведення загальношкільного уроку мужності: «Пам’яті загиблим у роки Другої світової війни присвячується… Неможливо забути!»;

- виставка букетів та композицій на тему : «70-річчя Другої світової війни»;

- впорядкування пам’ятників загиблих воїнів, братських могил на території села Веселинівка;

- покладання квітів до підніжжя пам’ятника Невідомого солдата

Семенівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів запланувала та провела

у ці дні в шкільній кімнаті-музеї тематичну екскурсію « В пам’яті народній» для учнів 1-11 класів разом з вчителем історії Герасименко Любов Іванівною.

Класоводи та класні керівники 2-11 класів підготували тематичні бесіди, присвячені 70-й річниці завершення Другої світової війни .

Вчитель англійської мови Косюхно Жанін-Паскаль Йосипівна оформила виставку документів, фотоматеріалів «Листи з фронту» . У читальному залі бібліотекар Надуда Тетяна Василівна зробила книжкову виставку «Сторінки, обпалені війною» . Заступником директора з навчально-виховної роботи Гресько Наталією Петрівною була організована виставка дитячих малюнків « Війна очима дітей» . Учні 5-11 класів разом з вчителем історії Лепехою Тетяною Петрівною переглянули учнівські проекти « Роль жінки в Другій світовій війні» .

Кравченко Ігор Іванович разом з учнями 7 класу старанно прибирають територію , де розташований пам’ятник загиблим у роки Другої світової війни.

ЗУСТРІЧ ГЕРОЯ!!!

/Files/images/patrotichne_vihovannya/P9150575.JPGЯке дивне і непередбачуване наше життя! Воно постійно вносить свої корективи у, здавалось би, вже відчутий смак людського буття. З березня 2014 року наша країна знаходиться в стані неоголошеної війни. Багато страждань випало на долю нашого народу за цей час, але він проявив свій незламний дух. Сьогодні на Сході України йдуть військові дії, точаться криваві бої. Там вирішується доля і майбутнє України. Весь народ нашої держави об‘єднався нині проти російського агресора. Сили АТО намагаються протистояти терористам. На полі битви – захисники, воїни.

Сьогодні, 15 вересня, у цей сонячний день ми - учні, педагогічний колектив та односельчани зустрічали односельця – учасника бойових дій в зоні АТО – Лопату Романа,військовослужбовця 44 окремої артилерійської бригади. Нарешті відбулась довгоочікувана зустріч.

І педагоги, і учні зі сльозами на очах зустріли свого колишнього випускника, як справжнього героя. Сучасна молодь не лише знає свою історію, а сьогодні вона творить її. Роман не набагато старший за учнів закладу, а вже встиг побувати на війні. Це людина сильної волі, міцного характеру, впевнений в собі патріот України.

Словами неможливо описати того, наскільки щасливими були, батьки – Наталія Василівна та Михайло Остапович, родичі і всі зустрічаючі солдата, що повернувся живим додому, радість в очах і посмішки Героя та його рідних, а також односельців була безмежною.

Не приховуючи хвилювання, бійця привітав директор школи А.М.Ільєнко. Від імені педагогів та учнів він висловив глибоку вдячність та шану бійцю за його мужність, за силу волі і витривалість. Герою від вдячних односельчан були вручені квіти.

Зустрічали бійця і представники ГФ «СОБР», що підтримували хлопця, привозячи йому та його побратимам те, чого бракувало воїнам в польових умовах. Роман і сьогодні знову готовий їхати на захист східних кордонів нашої держави, виконувати свій громадянський та конституційний обов’язок. Він неохоче згадує подробиці бойових дій, але вдячний за те, що його так тепло зустріли на рідній землі.

Учні, педагоги, керівництво громади та всі односельці побажали бійцю здоров’я, удачі, щастя, миру.

Усіма зусиллями та доброю справою ми хочемо, щоб кожен відкрив своє серце і зробив свій посильний внесок у допомогу воїнам, захисникам України, щоб всі молоді хлопці повернулися живими та неушкодженими до своїх дітей і дружин, та матерів, щоб з території України назавжди зникла стрілянина і терор, щоб всі люди могли спокійно жити і працювати під мирним небом.

Перші уроки на патріотичну тематику у Семенівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

1 вересня відбулася урочиста лінійка, присвячена Дню Знань. Після лінійки по класах відбулися перші уроки на патріотичну тематику : «Моя Батьківщина – Україна», «Ми – українці», « Ми українці , всюди українці», «З відданістю Україні в серці», «Ніхто, крім нас».

Мета цих уроків - систематизація знань учнів про історію України, її державні і народні символи, виховання національної свідомості, патріотичних почуттів.

/Files/images/patrotichne_vihovannya/1 клас.JPGУ 1 класі Перший урок пройшов під гаслом «Школа радо вас вітає!» . Наталія Петрівна зустріла учнів та батьків короваєм на українському рушнику, привітала їх з початком нового навчального року, Днем Знань.

Перша вчителька підвела учнів до розуміння значення слів «рідний край», « моя земля», «рідна сторона». А потім школярі випустили в повітря кульки зі своїми мріями і бажаннями та скуштували разом з батьками смачний коровай.

/Files/images/patrotichne_vihovannya/8 клас.JPGТворчо підійшли до проведення уроків класні керівники основної школи - Черемісін О.Є., Кравченко І.І., Хобта Л.І., Косюхно Ж.-П.Й. Вони розповідали учням про те, що Україна - наша рідна земля, наша Батьківщина, що кожен народ має свої священні символи, які уособлюють його самобутність, національну єдність. Ці символи покликані підносити дух нації у боротьбі за свободу, самоутвердження, за власну самостійну державу. Пригадали події, що відбуваються на сході нашої країни .

Класні керівники 9-11 класів - Лепеха Т.П, Герасименко Л.І., Божко К.П. - об’єдналися і провели спільний урок, підкресливши, що насправді людині не треба більшого щастя, щоб лиш Україна розвивалася, зміцнювалася, а ми, її громадяни, робили все для того, щоб вона якнайшвидше стала в ряд з передовими країнами світу.

Учнівський, педагогічний колективи, працівники школи готові розпочати новий навчальний рік з новими силами та вірою у мир, благополуччя та прекрасне майбутнє нашої країни – України.

Методист районного методичного

кабінету Баришівської районної ради Н.П. Гресько

Свято Першого дзвоника – Дня знань

Вся шкільна родина Морозівського НВК зібралася на шкільному подвір’ї. Святково одягнені учні, заклопотані вчителі…Але найбільше хвилюються одинадцятикласники, для яких навчальний рік буде останнім, і, звичайно ж, першокласники, які поповнюють нашу шкільну сім'ю. 38 першокласників поведуть у чарівний світ знань класні керівники – Єнакі О.Р. та Марченко Н.І. Зворушливо завели маленьких учнів на святкову лінійку учасники АТО, батьки першокласників – Гайдук Олександр, Савчук Олег, Тимощук Іван.

/Files/images/patrotichne_vihovannya/P9010397.JPG З Днем знань присутніх привітали директор школи, депутат районної ради Ільєнко А.М., сільський голова Саміленко Н.О.

/Files/images/patrotichne_vihovannya/P9010400.JPGСвято Першого дзвоника відвідали гості - військовий комісар Баришівського ВК Лисенко О.І., заступник військового комісара Гаврилко Т.І., учасники бойових дій – Блощинський С., Петренко С., Тимощук І., Божко С, Гайдук О., Бусел Е., Савчук О. , а також Попович Н.Л. та Попович Ю.П.- мама та дружина загиблого бійця, Поповича Дениса.

Під час урочистостей 35 учнів 2-9 класів отримали Похвальні листи за відмінні успіхи у навчанні (за результатами 2014-2015 н.р.).

/Files/images/patrotichne_vihovannya/P9010403.JPG Гордістю переповнювалися серця учнів, вчителів, жителів села Морозівка, присутніх на святі, за своїх односельців - Блощинського Сергія та Петренка Сергія, військовослужбовців 11 батальйону «Київська Русь», які 96 днів утримували позиції поблизу Донецького аеропорту. Міністерство оборони України за виявлені мужність і самовідданість, а також високу професійну майстерність під час виконання спеціальних завдань в ході антитерористичної операції, відзначило державними нагородами героїв. Нагороди вручив військовий комісар Лисенко О.І.

Ми пам’ятаємо і загиблих героїв, які віддали своє життя за мирне небо над нашою головою. Всі учасники заходу вшанували пам'ять загиблого бійця, Поповича Дениса Григоровича, який захищав суверенітет та територіальну цілісність України та Поправки Юрія Юрійовича, Героя України, хвилиною мовчання. Учні 9 класу поклали квіти до могил героїв.

І, звичайно, не обійшлося без подарунків. Сільський голова, Саміленко Н.А., вручила розвиваючі ігри першокласникам, футбольні м’ячі. Одинадцятикласники теж порадували найменших школярів своїми подарунками.

На святі звучали слова першокласників, випускників.

Право дати перший дзвінок надалося ученям 11 класу – Гайовій Тетяні та Грушці Олександру, а також учням 1 класу, дітям учасників АТО- Гайдуку Ярославу та Тимощук Альбіні.

Новий 2015-2016 навчальний рік розпочався. Щасливої дороги в Країну Знань!

Пам’яті Героя

«Героями не народжуються, героями стають» – така тема /Files/images/novini/foto_novini/фотографiя.JPGУроку мужності, проведеного 5 листопада 2014 року з учнями Волошинівського НВК біля меморіальної дошки Лужевському Руслану. В цей день минуло півроку з дня його загибелі під Слов’янськом.

Президент учнівської організації «Волошинівські оптимісти» Крусь Ірина зачитала Указ Президента України Петра Порошенка «Про Присвоєння Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» майору Руслану Лужевському ( посмертно)».

Руслан твердо ступав по рідній землі, поступово досягаючи своєї мети. Його професійні якості – це результат клопіткої праці над собою.

На мітингу пам’яті у травні, один з його друзів по службі сказав: «Передайте дітям, молодому поколінню, що шукати героїв у кінофільмах не потрібно. На сьогодні Руслан Лужевський – герой. Ось з кого треба брати приклад».

Нині держава віддала данину своєму Герою.

Керівник музею Борщівських боїв Давиденко Світлана Іванівна

Всеукраїнська патріотична акція «Миколайчики для героїв».

/Files/images/novini/foto_novini/DSC_8405.JPGв Садовій загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів Баришівського району Київської області відбулася Всеукраїнська патріотична акція «Миколайчики для героїв».

Діти школи зібрали посилку для воїнів АТО в яку поклали домашнє печиво, цукерки, дитячі малюнки, ляльки-обереги, прапор України, плетені шарфи, шкарпетки та листи героям з побажаннями повернення додому живими.

Учасники акції разом заспівали гімн України та сфотографувалися на пам'ять.

Посилка була передана до волонтерів району Баришівської районної молодіжної громадської ради (http://vk.com/im#/baryshivkayouthcouncil), котрі вже найближчим часом доправлять її в зону АТО.

Зроблені з любов’ю подарунки донесуть героям тепло дитячих сердець, а щира віра та підтримка дітей наблизять перемогу України.

Також відбулося святкування Дня Святого Миколая. В актовій залі учнями середньої ланки було проведено свято для учнів початкової ланки. Під час свята Святий Миколай привітав учнів зі святом та подарував солодощі. Найактивніших учасників різних дитячих творчих конкурсів було нагороджено грамотами та призами.

Діти весело провели час. Вони співали пісні, водили хоровод, розказували вірші та про гарні вчинки, які вони зробили протягом року.

В школі відбулася виставка дитячих малюнків «Святий Миколай, до нас завітай!».

Директор школи Л. Ф. Прокопець

Зимові канікули та хороші справи

/Files/images/novini/foto_novini/Lwk_Z8f3MOw.jpg

Сьогодні десятки тисяч патріотів обороняють від терористів свободу, незалежність та територіальну цілісність України. Наші захисники, як ніколи, потребують уваги і розуміння від своїх співгромадян. Нещодавно до голови Баришівської районної молодіжної громадської ради Аліни Олегівни Басенко звернулася сільська голова Волошинівки Макаренко Лариса Вікторівна та запросила на зустріч з Волошинівськими старшокласниками.

І ми радіємо, що наші учні свідомо відносяться навіть до канікул та раціонально використовують свій час. В приміщенні Волошинівської сільської ради учні хочуть розпочати не одну хорошу справу….

Для військових давно є потреба виготовляти білі «сніжні» маскувальні сітки на зимовий період.

За основу для плетіння маскувальної сітки треба брати рибальську сітку, яку діти шукають в селі та серед знайомих. Адже після простих розрахунків виявилося, що купувати сітку-основу і виготовляти маскувальну сітку власноруч, в кілька разів дешевше ніж купувати готову фабричного виробництва.

Односельцям оголосили про потребу в білій тканині та теплих речах для солдат, в іграшках для діток тимчасово вимушених переселенців. Всі ці речі молодіжна громадська рада буде передавати через волонтерів, котрі доставляють передачі в зону АТО.

Тканину учні приносять кожного дня. З великим захопленням всі класи і навіть дітки з дитячого садочка та працівники школи, односельці у вільний час візьмуться за виготовлення маскувальних сіток для військових з метою маскування техніки та оборонних укріплень на Сході нашої країни.

Голова Баришівської районної молодіжної громадської ради Аліна Олегівна Басенко наголосила:

«Закликаємо небайдужих людей долучатися до загальної доброї справи допомоги воїнам. Сидіти на дивані, переглядати новини по телевізору і співчувати нашим військовим недостатньо. Допомога потрібна ділом, а не словами. Тільки разом переможемо. І якщо наша праця підтримає і збереже життя хоча б одного воїна, то вона вже не буде марною. Слава Україні! Героям слава!».

Головний спеціаліст відділу освіти

управління освіти, молоді та спорту О.Л. Нитченко

Цікава зустріч з випускником

/Files/images/novini/foto_novini/Utkovqat3sA.jpg

Здавалося,що зовсім нещодавно писали про зустріч, яка відбулась7 листопада 2014 року в Баришівському НВК з учнями та бійцем 27 батальйону Нацiональноi гвардii Сергiєм. Діти провели солодку ярмарку та виручені 5000 грн. передали представникам молодiжної ради на придбання зимових берц (16 пар) бiльше 5000 грн., Сергій прийшов подякувати учням за їх небайдужість.
В далеких 2005-2007 роках вiн теж навчався в стiнах цiєi школи, тому хлопцю було приємно вiдвiдати рiднi стiни, зустрiти своiх вчителiв.
Директор НВК Калмикова Наталiя Павлiвна представила Сергiя, згадала про роки, коли вiн навчався в цiй школi.

Наталія Павлівна вважає, що благодійні ярмарки - хороша ідея та вдалий засіб залучити дітей до справи на користь української армії.

«На мою думку, будь-яка допомога армії і кожному воїнові дуже важлива. З кожним вантажем, який ми відправляємо на Схід, ми передаємо дитячі малюнки, в яких наші школярі зображують те, якими вони бачать українських військових і їх подвиг в ім’я України.

Дитячі листівки піднімають бойовий дух воїнів, надають сенсу їхньому перебуванню в зоні бойових дій, нагадують, що від них залежить майбутнє мільйонів дітлахів», - зазначила директор.

«Влаштовуючи благодійні акції зі збору коштів пораненим воїнам АТО, діти навчаються вболівати за ближнього, стають відповідальними, відчувають, що від них залежить дуже багато. Саме ці якості необхідні новому поколінню, яке розбудовуватиме нову Україну», - підсумував боєць Сергій.


Дiти на власнi очi побачили вiйськове обмундирування, яке закупили на зiбранi ними кошти, взяли автограф, сфотографувалися. Запитували про бойовi дii пiд Дебальцевим.

Зараз Сергій повернувся в відпустку і для учнів Баришівського НВК та для головного спеціаліста сектору молоді управління освіти, молоді та спорту РДА Іващенко В.М. передав подяки від самого командира 27 бригади та невеличкий сувенір-кулю.

Сергію, за такими, як ти, майбутнє!

Головний спеціаліст відділу освіти

управління освіти, молоді та спорту О.Л. Нитченко

Патріотичне виховання учнів

/Files/images/novini/foto_novini/J3HqDkz4tD4.jpg

" Патріотичне виховання - це сфе ра духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, вивчає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується. Патріотизм як діяльна спрямованість свідомості, волі, почуттів, як єдність думки і діла дуже складно пов'язаний з освіченістю, етичною, естетичною, емоційною культурою, світоглядною стійкістю, творчою працею», - так говорив видатний педагог В. О. Сухомлинський.

Зимові канікули не привід байдикувати, от наприклад учні Баришівського НВК 8 А класу, не залишаються байдужими вони пишуть листи воїнам, які захищають територіальну цілісність нашої держави і відправляють їх на Схід. Організували благодійний ярмарок, в якому прийняли участь всі класи школи та за кошти, які виторгували діти, були куплені теплі речі для наших бійців. Приєдналися до акції «Збережи екологію – допоможи солдатам» і зібрали 825 кілограмів макулатури!

З метою військово-патріотичного виховання учнівської молоді спільно із членами молодіжної громадської ради ініціюють зустрічі з бійцями-земляками, які повернулися з АТО: Сергієм Яхно з Селища та Федором Чугаєм з Масківців

Учні обдаровують бiйців сувенiрами, листами, теплими шкарпетками. Вручають державнi прапори, кожен з яких пiдписують власноруч з побажаннями перемоги та миру.
Разом з солдатом співають гiмн України та зачаровано слухають про буднi солдата, специфiку служби в АТО.
Класний керівник - Грицун Наталія Володимирівна прищеплює учням з патріотичністю й любов до читання кдасичноі літератури.


Активно підтримують учнів батьки Іващенко Вікторія та Наталія Шило, яка за власний кошт виготовила 5000 шт. iконок з образом великомученика Георгiя Змiеборця та молитвою за наших захисників

Герої,знайте - баришiвчани моляться i пiклуються за вас! Повертайтесь живими й здоровими!

Головний спеціаліст відділу освіти

управління освіти, молоді та спорту О.Л. Нитченко

Учнівська підтримка захисникам рідної землі

/Files/images/novini/foto_novini/CRav4KNLUT8.jpg

У 10 денну відпустку додому повернувся боєць Сипаткін Сергій з Бзова.

Свого сина Лариса Миколаївна чекала з війни півроку. Тепер жінка радіє, хлопець повернувся живий та здоровий.

"Ждали довго, кожен день переживали рано - вечір дзвінки, дочекалися Слава Богу!", - говорить мати бійця.

Тут, під мирним небом, Сергій воліє не згадувати про війну, але готовий повернутися на фронт.

26 грудня Сергій відзначив своє 45-річчя і головним подарунком стала посилка від баришівчан. А учень 11-го класу Недрянського НВК Решетняк Володимир передав бійцю прекрасний подарунок - картину, яку намалював власноруч.

Школярі навчальних закладів Баришівського району навіть на зимових канікулах працюють та постійно переймаються долею наших бійців у зоні АТО. Зокрема, учні шкіл виготовляють маскувальні сітки для БТР, важкої бронетехніки, захисних укриттів типу «зима». Діти вірять, що цей захисний засіб врятує життя на передовій багатьом армійцям. Збирають продукти харчування та теплий одяг. Юні патріоти та педагогічний колектив написали листи підтримки захисникам рідної землі.

Головний спеціаліст відділу освіти

управління освіти, молоді та спорту О.Л. Нитченко

Оберіг для захисника України

/Files/images/novini/foto_novini/10913533_398499590324111_2050140187_n.jpg

Учні Бзівського НВК виготовляють сувеніри та обереги для тих, хто зараз перебуває в зоні АТО. А саме, різноманітні вироби, листівки на національну тематику, синьо-жовті браслети та ангелики-обереги з використанням круп.

«Наші учні з радістю долучилися до виготовлення оберегів. Самі запропонували робити обереги, які можна покласти собі у невеличку кишеньку і завжди зі собою носити, або ж повісити на стінку на самому видному місці», – розповіла начальник управління освіти, молоді та спорту Слухай Н.М.

Разом з Баришівською районною молодіжною громадською радою, яка збирала для 28 бригади теплі речі учні передали власноруч виготовлені обереги, кожний оберіг підписали ким зроблений. А саме:

1. «Оберіг захисника України», виготовила Коляда Ганна учениця 8-го класу Бзівського навчально-виховного комплексу;

2. «Оберіг» Бзівський навчально-виховний комплекс дошкільна різновікова група «Сонечко» (колективна робота);

3. «Оберіг захисника України», виготовила Бондаренко Діана учениця 11-го класу Бзівського навчально-виховного комплексу;

4. «Оберіг-рибка» Бзівський навчально-виховний комплекс дошкільна різновікова група «Сонечко» (колективна робота);

5. «Оберіг» Бзівський навчально-виховний комплекс дошкільна різновікова група «Сонечко» (колективна робота)

Окрім сувенірів, учні написали й невеличкі листівки з побажаннями перемоги.

Головний спеціаліст відділу освіти

управління освіти, молоді та спорту О.Л. Нитченко

З джерела народної творчості

/Files/images/novini/foto_2015/DSCN88500.jpg19 січня 2015 року в гуртку «Українська народна вишивка» Баришівського ЦПР «Мрія» відбувся вихований захід на тему: «З джерела народної творчості».

Мета заходу: виховання та відтворення національних звичаїв, обрядів, традицій, формування у вихованці центру почуття гордості за український народ, вивчення свого краю, родоводу, свого коріння, історичного минулого.

В ході заходу гуртківці ознайомилися з історією розвитку української вишивки, відвідали музейну кімнату, яка розташована у навчальному кабінеті, де представлені експонати місцевих майстринь українського рукоділля, переглянули новорічну виставку творчих робіт вихованців гуртка, а також відгадували загадки, розповідали прислів’я, слухали легенду про вишиванку, створювали ескізи рушничків, серветок.

На завершення керівник гуртка Лариса Олексіївна Ганжа побажала всім присутнім здоров’я та мирного неба над головою. Пам’ятати українські традиції та передавати їх наступним поколінням.

Зимові канікули в Баришівському районі ще тривають, але позашкілля постійно працює з дітьми, забезпечує пізнавальне дозвілля.

Т.Аркуша, методист ЦПР «Мрія»

Рудницький НВК про роботу з національно-патріотичного виховання щодо допомоги учасникам АТО

/Files/images/novini/foto_2015/PICT05410.jpgНаш заклад спрямовував і буде спрямовувати свою діяльність на різнобічну допомогу воїнам, які знаходяться на території проведення антитерористичної операції . Зокрема, за осінні місяці 2014 року було передано теплий одяг, зібрана учнями матеріальна допомога на придбання спального мішка нашому випускнику Бондарю Віктору,який перебуває в зоні АТО.

/Files/images/novini/foto_2015/PICT0752.JPG Педпрацівники та учні навчального закладу брали участь в різноманітних акціях:

1. Акція «Збережи екологію – допоможи солдатам» - в рамках якої проходив конкурс зі збору макулатури . Учні навчального закладу отримали перемогу зібравши 1092кг. макулатури , а в закладі спільними зусиллями учнів, батьків та класного керівника переміг 10 клас.

2. Благодійний ярмарок присвячений акції «Діти Київщини – воїнам АТО», де учні власноруч виготовляли сувеніри, іграшки, плетені вироби,готували солодощі і як результат учні зібрали 2116грн, та колектив працівників НВК – 2416грн. за допомогою скриньки «На допомогу воїнам АТО», які були передані на потреби мужнім воїнам, які захищають рідну землю на Сході держави.

3. Акція «Лист пораненому» - під час якої учні 10 класу – Дузь Яна, Фастовець Тамара, та учениця 6 класу Галабурда Анастасія – написали листи воїнам, що стали символом єдності фронту.

4. Акція «Миколайчики для героїв» - в рамках якої учні передали посилку волонтером Сергієм Івановичем Богдановичем з листами, оберегами, малюнками та іконою, вишитою ученицею 10 класу Дузь Яною.

Заступник директора з виховної роботи І.В. Васільєва

Допомога воїнам

/Files/images/novini/foto_2015/P2070175.JPGКожної суботи до зали дитячо-юнацької спортивної школи поспішають учні та люди, що не байдужі до подій, які відбуваються на сході нашої країни, допомагати Баришівській молодіжній раді плести захисні сітки.

Ідея молодіжної ради виникла випадково, коли вони зустрілись з хлопцями, які приїхали із зони АТО і повідомили, що їм потрібна маскувальна сітка. Розумiючи, якi труднощi зараз постали перед країною управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації підтримали ініціативу Баришівської районної молодіжної громадської ради і розпочали ще в грудні 2014 року акцію «Захисти солдата», мета якої - плетіння маскувальних захисних сіток для воїнів.

«Ми почали плести сітки, тому що армія потребувала захисту. Сітки захищають та оберігають наших солдат від тих дій, які відбуваються на фронті. Сітка – це ще й своєрідний оберіг для наших бійців, сітка об’єднує людей, які допомагають армії. Кожен вузлик на сітці учні зав’язують з певними побажаннями захисту для наших солдат», – пояснила начальник управління освіти, молоді та спорту Надія Михайлівна Слухай.

За два місяцісплели 10 сіток, розміром 3 на 6 метрів, які передані нашим бійцям.

Цієї суботи 7 лютого учні Баришівської ДЮСШ відділення волейбол теж виявили бажання прийти на допомогу волонтерам і активно в’язати сітки.

Після консультації волонтерів всі дружньо взялися до роботи. Весь час діти спілкувалися та радилися між собою як краще зробити цю роботу. По закінченню всі з гарним настроєм пішли додому, що даремно час не сплинув і корисна допомога надана нашим воїнам.

Головний спеціаліст відділу освіти

управління освіти, молоді та спорту О.Л. Нитченко

« Ми, за мир!»

/Files/images/patrotichne_vihovannya/2TxxoxpZ8YY.jpgВихованці та педагогічний колектив дитячого садочка «Золотий ключик» провели акцію в підтримку воїнів — захисників України, які зараз приймають участь в АТО на Сході України, до теми « Ми, за мир!»

Малеча своїми руками виготовила малюнки та листівки, а педагоги створили колективний колаж та написали листа для воїнів.

«Доброго дня, дорогі наші захисники.

Кожного дня ми прокидаємось з молитвою за Вас. Не минає й хвилини, щоб ми не переймалися тривогою за Ваші життя. Ви захищаєте нашу рідну землю, наші оселі, нашу віру, мову, свободу, незалежність…Повірте, кожна з нас зараз хотіла б бути поряд з Вами, допомагати, підтримувати. Ви воюєте за майбутнє наше і нашої України – Ваших дітей та онуків. Ми Вас любимо, поважаємо. Віримо в Вас і з нетерпінням чекаємо додому.

Ці малюнки зроблені руками діток і від щирого серця. Це їх посильний вклад у перемогу. Вони теж за Вас переживають.

Повертайтеся додому живими, будь ласка!

А знаєте, усе це не дарма, -
Що свіжий вітер розірвав задуху!
Бо вже здавалось, що у нас нема
Ні віри, ні хоробрості, ні духу?!

Але душа – на те вона й Душа,
Щоби трощити ланцюги й кайдани -
Є в кожнім поколінні та межа,
Що всіх разом виводить на Майдани!

​Ніщо не марне – ні сльоза, ні кров
Все проросте колись достойним плодом,
Аби в серцях у нас жила Любов
І ми були на цій землі народом!»

У кожному малюнку - власне бачення миру та побажання солдатам повернутися додому живими. Крізь малюнки відчуваються дитячі переживання.

Малюнки були відправлені іменними посилками для наших хлопців з Баришівського району. Бійці дякують малечі та пишаються такою підтримкою.

Головний спеціаліст відділу освіти

управління освіти, молоді та спорту О.Л. Нитченко

Творімо добро…

/Files/images/patrotichne_vihovannya/фото2.JPG

Що сьогодні ми робимо для того, щоб зберегти цілісність нашої країни? Чим ми допомагаємо українській армії? Чи вчимо ми дітей співчувати один одному, ставати добрішими у цей скрутний для України час – час війни. І найголовніше питання: «Коли ж нарешті настане цей довгоочікуваний мир на нашій Україні?» На ці питання ми не можемо відповісти з цілковитою впевненістю. Бо якщо самі політики не можуть вирішити ці питання, то що ми, прості та незахищені люди… але ж все треба починати з очищення своєї душі. Навчити підростаюче покоління цінувати слово «Мир» і любити один одного, як це написано в заповідях.

Тому у дитячому садку Волошинівського НВК стартувала акція «Склади посилку своєму захисникові». Проводилися бесіди з дітьми і батьками про допомогу нашим захисникам у зоні АТО. До цієї акції також долучилися вихователі, вчителі та працівники закладу: Маркович Любов Михайлівна, Квичола Уляна Володимирівна, Захарченко Ольга Іванівна, Ковтун Наталія Гнатівна, Тумановська Руслана Іллівна, Верховод Олеся Дмитрівна, школярі 4 класу: Шамардак Андрій, Роюк Юлія, Мокрицький Ігор; вихованці дитячого садка: брати Марченки – Антон та Артем, Махиня Ярослав, Артюх Денис, Бойко Кирило, Норміровський Назар, Іващенко Ілона, мешканці села: Лужевська Ніна Іванівна, Табор Любов, а також протоієрей УАПЦ ім. Георгія (Юрія) Переможця отець Арсеній передав у зону АТО натільні хрестики, маленькі та великі ікони. До акції долучився і благодійний фонд «Серце Батьківщини».

Дякуємо всім за допомогу!

Вихователь Волошинівського НВК У.В. Квичола

Інформація про вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні

У нашій пам’яті вони назавжди залишились

/Files/images/patrotichne_vihovannya/IMAG0819.jpg

В глибокій покорі й скорботі, з великою шаною і подякою учні Бзівського НВК вклонилися перед Героями Небесної сотні. Вшанували пам’ять тих, які віддали своє життя за перемогу добра над злом, правди над несправедливістю, за людську гідність і щасливе майбутнє свого народу. Школярі читали вірші та вшанували пам’ять хвилиною мовчання.Учні вірять, що Небесна сотня стоїть перед Божим Престолом і буде повіки опікуватися долею України. Кожному потрібно пам’ятати про них: хто вони були і за що боролись, у що вірили, задля чого померли.

Директор Бзівського НВК Н.П. Ставицька

15 лютого в Україні відзначали День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

/Files/images/patrotichne_vihovannya/DSC_8922.JPGО, Україно! Ніжно пригорни

Усіх живих синів своїх, як мати,

Щоб ми уже не бачили війни,

Не чули щоб ніколи звук гармати.

/Files/images/patrotichne_vihovannya/IMG_3749.JPG/Files/images/patrotichne_vihovannya/DSC_8811.JPG15 лютого в Україні відзначали День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

ПісляДругої світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. 10 років – з 25 грудня 1979 року до 15 лютого 1989 року. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат.15 лютого 2015 року виповнюється 26 років із дня завершення неоголошеної війни, під час якої тисячі наших співвітчизників загинули у боях і померли від поранень, пропали безвісти. За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч солдатів, Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих. Зараз в Україні – понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч – інваліди.

Ці трагічні для історії нашої держави дні згадували учні навчальних закладів району.

У Коржівській ЗОШ І – ІІІ ступенів класними керівниками було проведено виховні години «Афганістан - біль душі і пам'ять серця», учні - екскурсоводи провели екскурсії до шкільного історико-краєзнавчого музею, відбувся бібліотечний урок «Афганістан: біль і пам'ять», учні 5-6 класів взяли участь у конкурсі малюнку «Війна очима дітей».

16 лютого 2015 року в Сезенківському НВК відзначали День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.На загальношкільній лінійці учні 7 класу та заступник директора з виховної роботи Гонтаренко В. М. розповіли про річницю виводу військ з Афганістану. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто поліг в афганських ущелинах та тих, хто прийшов з війни живим, але з пораненою душею.В кожному класі відбулися тематичні бесіди «Вічна пам’ять мужнімсинамУкраїни».Бібліотекар школи Білановська О. В. підготувала інформацію про ветеранів Афганістану та про трагічні події в Республіці Афганістан у 1979-1989 роках.

У Паришківському НВК у перші дні лютого відбувся Тиждень військово-патріотичного виховання «Козацький гарт» для учнів 5-9 класів, де кожен показував силу та вправність у спортивній та військовій справі. Учні 9 класу оформили куточок «Дороги пам’яті», та організували фотовиставку «Ці спогади – гіркий полин». Для всіх учнів закладу відбувся урок – реквієм «Дорогами пам’яті», а для молодших школярів провели тематичні бесіди «Ми – за мир!».

Загальношкільною лінійкою «Ціна чужої війни» розпочали навчальний тиждень учні та педагогічний колектив ВеселинівськогоНВО. Заступник директора з виховної роботи Шостак А.А. організувала конкурс малюнків «Ніхто не забутий, на попіл ніхто не згорів…» та ряд тематичних бесід на тему: «Воїни-інтернаціоналісти - хто вони?!». Учні старших класів змагалися у спортивних змагання «Стройова підготовка – кращі з кращих».

Протягом тижня вшанування учасників бойових дій на території інших державв Садовій ЗОШ І – ІІІ ступенівучнівська рада «Активісти Садового» провели загальношкільну лінійку«Життя обпалене війною». Учні 8 – 11 класів прийняли участь в конференції «Трагедія і подвиг афганської війни», а також переглянули документальний фільм про війну в Афганістані. Члени волонтерського загону надали посильну допомогу воїнам-інтернаціоналістам, що проживають на території села.

У Яблуневій ЗОШ І – ІІІ ступенів проведено Уроки мужності для учнів 1-4 класів «Ми нею пишаємося», присвячені випускниці школи Наталії Глушак, яка у 1987р. загинула в Афганістані. Учні вшанували учасників бойових дій покладанням квітів до меморіальної дошки Наталії Глушак, яка загинула в Афганістані. Учні 10 класу відвідали воїна – афганцяСтарцеваМ.Ф, привітали квітами, задали безліч запитань, на які отримали цікаві відповіді.

Члени волонтерського загону Перемозького НВК привітали воїнів-інтернаціоналістів, які проживають на території села Перемога, а для всі учнів навчального закладу бібліотекар Крапивна М.А. провела бібліотечний урок «Війна в Афганістані».

Завідувач РМК О.В. Загорулько

Герої Небесної Сотні

/Files/images/patrotichne_vihovannya/DSC00783.JPG

20 лютого 2015 року в ДНЗ «Промінь» для дітей старшого дошкільного віку відбувся тематичний ранок: ознайомлення з подіями 2014 року за допомогою відеоматеріалів.

«Саме в ці дні минулого року на Євромайдані у Києві полягло найбільше Героїв. Тих, хто згуртували націю. Тих, хто були відважними, безстрашними, прагнули змін, вірили в майбутнє. Тих, хто назавжди залишаться в наших серцях. Тих, хто поклав своє життя на вівтар свободи і справедливості задля кращого життя наступних поколінь. Відтак, діти вшанували людей які проявили вражаючу незламність, патріотизм та хоробрість, які ціною свого життя боролися за наше майбутнє, та занесені до ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ» - розповідає завідуюча ДНЗ «Промінь» Леся Миколаївна Білоус.

Також діти відвідали алею в центральному сквері Баришівки, на якій установлена членами молодіжної громадської ради при голові Баришівської РДА арка Пам’яті під назвою «Майдан. Зима 2013-2014 років».

«У часи Майдану з'явилась ще одна сотня - Небесна. Для України це найголовніша сотня», - говорить голова молодіжної громадської ради Аліна Басенко. - Кожен із них заплатив за свої переконання найвищу ціну - життя. І для нас є святим обов'язком гідно вшанувати Героїв. Щоб ми пам'ятали - хто і за що загинув. Щоб ми їх не зрадили".

Діти розглянули знімки подій на майдані разом з представниками молодіжної ради. Виконали Гімн України. Під фотографіями залишили квіти та запалені свічки. В кінці заходу лунало палке:

«Слава Україні!

Героям Слава!»

Завідуюча ДНЗ «Промінь» Л.М. Білоус

Відвідини рідної школи

/Files/images/patrotichne_vihovannya/P3020024.JPGДругого березня 2015 року, на запрошення адміністрації Морозівського НВК, до школи завітав випускник нашого закладу, а нині боєць АТО – Сотник Ярослав Григорович. На урочистій лінійці діти вітали Ярослава з поверненням у відпустку, бажали добра й миру та швидкого повернення додому із зони АТО. На Уроці Мужності, куди був запрошений воїн, Ярослав зустрівся з учнями 10-11 класу, розповів їм про події, що відбуваються на сході країни. На жаль, не зміг завітати до школи іще один учасник АТО – Лопата Роман Михайлович, але він передав фото- і відеоматеріали, які школярі з цікавістю переглянули учні.

«Повертайся живим, солдате … »

/Files/images/patrotichne_vihovannya/IMG_20150303_132758.jpgВосени 2014 року в рамках благодійної акції «Діти Київщини – воїнам АТО» учні Коржівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів писали листи на фронт українським солдатам. Найщиріші та найзворушливіші з них були надруковані в районній газеті «Баришівський вісник».

Одними з маленьких дописувачів стали Луцько Максим учень 4 класу. Самовіддану боротьбу простих солдатів хлопчик називає подвигом і просить Бога зберегти їхні життя.

Осмірко Максим учень 4 класу. У своєму листі Максим дякує солдатам за те, що вони не побоялися залишити свої домівки і пішли захищати Україну, говорить, що діти тримають кулачки й моляться за них.

Волкова Віолетта учениця 4 класу. У своєму листі Віолетта, звертаючись до воїнів, запевняє, що тут всі чекають на них, щоб разом відсвяткувати перемогу і гордо підняти Прапор над квітучою українською землею.

Анастасія Горкавенко учениця 4 класу. У своєму листі Настя говорить, що розуміє, наскільки солдатам важко на фронті, але вона впевнена, що правда на нашому боці, що ми переможемо.

Одним із юних дописувачів став Глабець Арсен, учень 10 класу. У своєму листі Арсен простими, але водночас такими глибокими словами звертається до солдат, висловлює їм безмежну подяку, вселяє в їхні та наші душі віру в перемогу України.

Прочитати дитячі листи мали змогу не тільки жителі Баришівського району, а й перший Президент України Леонід Макарович Кравчук. Він надіслав офіційного листа на ім’я директора Коржівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кудюкіної Юлії Віталіївни, в якому висловив подяку дітям, батькам, педагогічному колективу за те, що вони розуміють складну ситуацію в країні, за патріотизм та підтримку наших бійців.

Адміністрація і педколектив Коржівської ЗОШ І-ІІІ ступенів висловлюють Вам, шановні батьки, подяку за належне виховання Ваших дітей. Віримо, що за такими дітьми, майбутнє нашої країни.

Творча зустріч, присвячена 200-річчю Михайла Вербицького

/Files/images/patrotichne_vihovannya/111.jpg4 березня 2015 року виповнюється 200 років з дня народження Вербицького – українського священика, композитора, диригента, громадського діяча, автора музики до Українського Державного та національного Гімну.

З метою виховання у молодих громадян України патріотизму, поваги до історії та державних символів України, враховуючи важливість постаті Вербицького у розвитку української державності та української культури, Верховна Рада України постановила у 2015 році урочисто відзначити на державному рівні 200-річчя з дня народження Вербицького.

Тож саме 4 березня 2015 року в приміщенні малої зали райдержадміністрації відбулась творча зустріч працюючої молоді Баришівки з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження великого композитора.

З вступним словом про відзначення на державному рівні 200-річчя українського композитора та борця за незалежність України Михайла Вербицького до всіх присутніх звернувся керівник апарату райдержадміністрації Мусієнко Д.В.

Директор Перемозького НВК Ярмольчик О.М. разом з своїми ученицями Кирпенко Роксоланою та Бишовець Аліна ознайомили молодь з життєвим та творчим шляхом М.Вербицького.

Всі запрошені мали можливість почути варіації виконання музичної композиції «Ще не вмерла України ні слава, ні воля» від класичної у виконанні Олександра Пономарьова та Злати Огневич до сучасної рок-версії у виконанні музиканта Микити Рубченка.

У заключному слові завідувач сектору молоді управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Брилюк Т.О. акцентувала увагу на зростанні національної самосвідомості у підростаючого покоління українців, небайдужості молоді до громадянської свободи в нашій державі.

головний спеціаліст сектору молоді Іващенко В.М

управління освіти, молоді та спорту

/Files/images/patrotichne_vihovannya/DSC_5065.jpg

Тарас Шевченко – видатний український поет та художник

Саме в березні, ми відзначаємо 201-річницю з дня його народження.

Готуючись до заходу дошкільний заклад «Теремок» проводив конкурс дитячих малюнків за творами Т.Г. Шевченка. Група «Веселка», вихователь Ліновицька В.Й., підготували свято, на якому читали вірші талановитого поета, інсценували уривки з поем Т.Г.Шевченка.

Підсумком заходу, присвяченому Т.Г.Шевченка, було відвідування музею, який знаходиться в смт Баришівка, дітьми трьох старших груп «Веселка», «Чомусики» та «Барвінок». Приїзд організували завідувачка ДНЗ та вихователь Ліновицька В.Й. Діти були в музеї Шевченка вперше.

Музей в свою чергу подарував дітям цікаву зустріч. Діти змогли роздивитися експонати подаровані музею.

Екскурсовод Лобунець Дар’я Павлівна акцентувала увагу на біографію Тараса Шевченка, пов’язану саме з дитячими роками та його перебування в нашому краї, про це свідчать згадка в його творі «Розрита могила».

В ході екскурсії діти побачили багато портретів, фотографій, вишивку.Мали змогу відвідати пам’ятник Шевченка, який знаходиться поряд з музеєм.

Слід зауважити, що така проста на перший погляд екскурсія дала можливість вихованцям не просто побачити все те, про що вони неодноразово чули, а й поринути у світ неймовірної енергетики та атмосфери музею, оповитої світлою пам’ятю Великого Кобзаря. Також маленькі вихованці вивчили вірші Т.Г.Шевченка і виразно їх продекламували.

Діти та вихователі ДНЗ «Теремок» висловлюють вдячність за допомогу директору ТОВ «Троїцька Артіль» Демиденко Н.О.

Завідуюча ДНЗ «Теремок» В.Ф.Мерва

Свято української пісні в Семенівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

/Files/images/patrotichne_vihovannya/Додаток_1.JPG01 квітня в Семенівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося свято української пісні. Мета свята – розкрити красу українських народних пісень, їх жанрове розмаїття, показати традиції, звичаї народу, відроджувати любов до пісенної спадщини , виховувати естетичний смак , розвивати акторські здібності , допомагати осмислити значення народної пісні.

У піснях яскраво виявляється невмирущий дух народу, волелюбність його натури. Долаючи насильство і гніт, українці ніколи не втрачали людяності, справедливості , глибокої віри в краще майбуття. Але найбільше наш народ любить пожартувати . Звучали жартівливі пісні « Від Києва до Лубен» (6 клас), «Ой там на товчку, на базарі» (5 клас). Не оминули і козацькі пісні. Пісню «Ой, на горі та й женці жнуть» виконали учні 8 класу.

В українських ліричних піснях відображена суть нації. У виконанні дівчат 11 класу пролунала пісня « Чом ти не прийшов». Під кінець прозвучала ,пісня , яка, маючи автора, стала народною. Це пісня - «Червона рута» . Почали співати учні 7 класу, а потім підтримав увесь зал.

Отож,нехай пісні озиваються радістю і болем , надихають нас . Нехай пісня звучить у нашому домі, розвіює смуток, звеселяє душу, вселяє надію.

«Візерунки Великодня»

/Files/images/novini/foto_2015/08042015/DSCN9893.JPG

15 квітня 2015 року у Баришівському ЦПР «Мрія» відбулася церемонія нагородження переможців районної виставки-конкурсу творчих робіт «Візерунки Великодня». З вітальним словом до присутніх звернувся тимчасово виконуючий обов’язки голови Загуменний Дмитро Миколайович. Понад 50 робіт було відзначено журі конкурсу. Організатори виставки директор ПрАТ «Березанська птахофабрика» Слободянюк Сергій Миколайович, начальник управління освіти, молоді та спорту Баришівської РДА – Слухай Надія Михайлівна привітали переможців грамотами та грошовими преміями. Церемонію нагородження продовжили керуюча справами Баришівської районної ради Нестерова Ольга Михайлівна, заступник директора ПрАТ «Березанська птахофабрика» Бовт Сергій Васильвич, завідуюча районним методичним кабінетом Загорулько Оксана Володимирівна.

Особливі подарунки отримали 6 закладів освіти в номінації «Загальна композиція»: ДНЗ «Золотий ключик» смт Баришівка, ДНЗ «Ялинка» с. Коржі, Баришівська ЗОШ І – ІІІ ступенів імені М. Зерова, Перемозький НВК, Садова ЗОШ І – ІІІ ступенів, ЦПР «Мрія».

Смачним для всіх глядачів був конкурс «Великодня Паска». Творчо та з любов’ю учні представляли рецепти пасхальної випічки: переможцями стали Селищанський, Баришівський НВК, ДНЗ «Теремок» смт Баришівка. За українськім звичаєм освятив Великодні паски благочинний церков Баришівського округу отець Любомир Біляк. А Великодня випічка буде передана воїнам АТО через заступника Бориспільсько-Баришівського військового комісара Підполковника Лисенка Олександра Ілліча від дітей Баришівського району - учасників виставки.

На концертну програму була запрошена доцент кафедри «Естрадного виконання» Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв,композитор, співачка, член асоціації естрадних діячів України Наталія Юріївна Овсяннікова із студентами закладу, які подарували глядачам у залі

майстерне виконання українських та естрадних пісень.

Проведення районної виставки-конкурсу творчих робіт «Візерунки Великодня» стало вже традицією метою, якої є привернути увагу дітей району до збереження українських традицій, популяризувати художньо-прикладне мистецтво, виховувати патріотів України.

«Солодкі дарунки для бійців АТО»

/Files/images/patrotichne_vihovannya/P4200020.JPG

Аби підтримати бійців, які несуть службу в зоні АТО, учні 4-А класу Баришівської ЗОШ I-III ступенів ім.М.Зерова на чолі з класним керівником Кутовою Аллою Олександрівною зібрали та передали солодощі, а саме: варення та листи з побажаннями.

Зі слів класного керівника Алли Олександрівни Кутової: «Ми вирішили започаткувати акцію «Солодкі дарунки для бійців АТО» і хочемо, щоб нашу акцію підхопили всі учні Баришівських навчальних закладів. Хочеться від душі сказати хлопцям – нехай Вас Бог береже у нелегкій дорозі! Наші українські воїни, солдати, котрі гідно захищають рідну землю на Сході України, - справжні герої нового часу! Нерідко ціною власного здоров я, навіть життя. Наші учні всією душею вболівають за вас та долю України. Сьогодні ми із щирим серцем шлемо вам вітання з Великодніми святами та найщиріші побажання мира,щастя, доброти та любові».

В свою чергу представник СОБРу Тарас Гаврилко подякував учням за такі дарунки, наголосивши, що саме підтримка дітей надихає та надає сили бійцям для виконання головної задачі – перемогти ворога.

Ніхто не залишиться байдужим після прочитання листів учнів 4-А:

«Любий, солдате! Дякую, що охороняєте нас від ворогів. Я кожен день дивлюсь по телевізору, як вам там тяжко. Хай над Вами буде веселка і голубе, мирне небо. Хай Вас охороняє Ангел-охоронець. Повертайтеся скоріше додому!»

Голуб Ангеліна

«Дорогий воїне! Бажаю тобі вижити в цій війні і повернутися додому цілим та неушкодженим. Я кожен день дивлюсь по телевізору, як ви воюєте з ворогом і хочу, щоб ця непотрібна українцям війна скоріше закінчилася».

Панасюк Святослав

«Солдате, ти –герой! Ти захищаєш мене та мою сім ю. Хай твоє життя оберігає Бог та наша віра у мирне майбутнє.»

Шапран Дар я

«Дорогі солдати! Ми вас любимо, поважаємо і шануємо! Заради нас ви наражаєте себе та своє життя на небезпеку. Ми, діти, знаємо, що війна –це жах. Вам ми вдячні за те, що захищаєте. Ми обіцяємо допомагати всім, чим зможемо. Ви – славні воїни!»

Кравченко Тимур

«Дорогий захиснику! Нехай Господь оберігає тебе від куль ворожих захищає. А ми Вам вдячні повсякчас, що захищаєте Ви нас».

Юр Максим

«Добрий день, солдате! Я –учениця 4-А класу Баришівської ЗОШ I-III ступенів ім. М.Зерова я вважаю тебе героєм – ти наш захисник, бережи себе! Нехай тебе охороняють ангели. Повернись живим додому із перемогою.»

Шевчук Олена

«Добрий день, солдате! Я живу в смт Баришівка і знаю, що війна – це жах. Будь ласка, захисти нашу Україну і повернися живим і здоровим.»

Шапран Денис

«1939-1945 рр. Пам’ятаємо. Перемагаємо.»

/Files/images/patrotichne_vihovannya/IMG_7660.jpgВ День Пам’яті та примирення на урочистій лінійці «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо.» учні Волошинівського НВК ім. Р. Лужевського хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто загинув на фронтах Другої світової війні та учасників АТО.

Напередодні діти стали активними учасниками флешмобу «Квітка пам’яті». Квіти маку, символ відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги, виготовлені дитячими руками, стали справжньою окрасою заходів.

В цей день відбулася зустріч учнів 8-9 класів з начальником управління освіти, молоді та спорту Баришівської райдержадміністрації Надією Михайлівною Слухай, яка поділилася враженнями про поїздку до міста-побратима Пулах. Вона розповіла дітям про те, як громада міста Пулах глибоко вшановує пам'ять про всіх загиблих у війні 1939-1945 років, а також просять пробачення перед нащадками тих, хто звільнив Європу від нацизму.

Старшокласники долучились до урочистостей з нагоди Дня Пам’яті та примирення, в яких взяли участь т.в.о. голови Баришівської РДА Д.М.Загуменний, голова Баришівської районної ради О.І. Ільченко та сільський голова с.Волошинівка Л.В.Макаренко.

Всі присутні вшанували пам'ять загиблих в роки Другої світової війни та поклали квіти до пам’ятника Атакуючому солдату у селі Борщів.

Керівник музею Борщівських боїв

Давиденко С.І.

Урок пам’яті, присвячений річниці трагічної смерті Героя України Руслана Лужевського.

/Files/images/patrotichne_vihovannya/IMG_20150506_122233.jpg5 травня у Волошінвському НВК ім. Р. Лужевського навчання розпочалося з Уроку пам’яті, присвяченому річниці трагічної смерті Героя України Руслана Лужевського.

Із словом до учнів звернулась директор Прядка Любов Тихонівна. Вона говорила про життєвий шлях та подвиг Героя України, випускника закладу.

Величезна наполеглива праця над собою – це результат всіх досягнень, які здобув Руслан за своє коротке життя. А ще особливістю цієї людини було те, що він умів передавати іншим всі свої вміння, знання і практичні навички. Він був не просто професіоналом своєї справи, а й досвідченим Вчителем, так оцінюють його колеги.

Учні та педколектив хвилиною мовчання вшанували пам'ять Руслана та переглянули фільм «Руслан Лужевський – шлях до подвигу», який презентувала випускниця 11 класу, член гуртка «Юний дослідник-краєзнавець» Крусь Ірина на обласній конференції «Шляхами подвигу і слави», присвяченій 70-річчю Перемоги над нацистськими окупантами і завершення війни в Європі. Вона проходила на базі Меморіального комплексу «Національний музей Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.» під девізом «А ми тую славу збережемо».

Учні поклали квіти до пам’ятного знаку та пам’ятника Героя.

А наступного дня до закладу завітали співробітники спецпідрозділу «Альфа», які пліч-о-пліч разом з Русланом були у той трагічний травневий день. У відвертій розмові із старшокласниками вони підтвердили: «Руслан був серед найкращих кращим, надійним другом і справжнім патріотом України. Завдяки його професіоналізму під час ведення бою ми залишились живими». Звертаючись до школярів, гості закликали не лише загартовувати себе фізично, а й здобувати міцні знання творити своє майбутнє на прикладі життя Руслана.

Керівник музею Борщівських боїв Давиденко С.І.

Кiлькiсть переглядiв: 3173